Co będzie niemodne we wnętrzach w 2023 roku?

Planując remont domu lub mieszkania zastanawiasz się, które kolory i tekstury zastosować, aby uzyskać modne wnętrze? Cóż, trudno nadążyć za trendami i to, co było jeszcze w dobrym guście w 2020 czy 2021 roku, w przyszłym okaże się już passé. Zdradzę Ci, na które barwy nie postawiłabym już, gdybym stała przed decyzją o przemalowaniu ścian w swoim domu. 

Po pierwsze: szarość

Choć sama uwielbiam szarość, a przez jakiś czas moje decyzje aranżacyjne wzmacniały sklepowe wystawy i modne konta na Instagramie, dziś już nie pokusiłabym się na udekorowanie całego domowego wnętrza wyłącznie w kolorze szarym. Jest on zbyt smutny i pozbawiony życia, ale też mało przytulny. Przy najbliższym malowaniu mieszkania na pewno wybiorę farbę ceramiczną w jednym z odcieni beżu – bardzo modnego zresztą. Wnosi on do wnętrza ciepło i ukojenie. Świetnie pasuje do nowoczesnych i skandynawskich aranżacji, dobrze łącząc się z odcieniami dębu, bieli i innych barw. Co wcale nie oznacza, że podczas remontu całkowicie pozbędę się koloru szarego – zostawię kilka wazonów i dekoracji, które ładnie przełamią kolory ziemi. 

Po drugie: wszechobecny marmur

W 2023 roku pożegnamy się z marmurem – a przynajmniej z takimi jego ilościami, do jakich przyzwyczaiły nas katalogi wnętrzarskie z lat ubiegłych. Prawdziwy, naturalny marmur to materiał ponadczasowy, który nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak jego przesyt całkowicie już się opatrzył, spowszechniał, a nawet się znudził. W aranżacjach stworzonych w 2023 roku marmur może się pojawić, ale w zdecydowanie mniejszym natężeniu niż w latach ubiegłych. Warto też wybierać mniej popularne kolory. 

Po trzecie: fronty na wysoki połysk

Jeszcze kilka lat temu zakłady stolarskie najczęściej przyjmowały zamówienia na meble kuchenne wykonane w bieli i na wysoki połysk. Dziś jest to już pieśń przeszłości – najmodniejsze kuchnie to te, do wyprodukowania których użyto płyt meblowych wykończonych na mat bądź satynę. Podobnie rzecz tyczy się litego drewna – ono również najczęściej jest lakierowane na matowo. 

Po czwarte: mocne akcenty koloru na ścianie

Ścianka telewizyjna w salonie to, bez wątpienia, wciąż dla wielu osób centralny punkt pomieszczenia. Najnowsze trendy wyraźnie jednak wskazują na odchodzenie od malowania tego elementu pomieszczenia na mocny, kontrastowy względem innych elementów, kolor. Modna ścianka telewizyjna będzie w 2023 roku bardziej spójna z resztą pomieszczenia. Zamiast mocnego granatu czy butelkowej zieleni pojawi się delikatny odcień beżu, brązu czy też lamele w tonacji zbliżonej do pozostałych ścian. 

Po piąte: biel total look

Ponadczasowa biel to akcent w mieszkaniu, który nigdy nie wyjdzie z mody. Czysta barwa wspaniale łączy się z innymi, tworząc tło dla bardziej wyrazistych dekoracji, tekstyliów i mebli. Nie oznacza to jednak, że modne wnętrze będzie w 2023 roku całe na biało. Surowość barwy będzie przełamana innymi kolorami, przede wszystkim barwami ziemi, a więc jasną zielenią, beżem, kremem, brązem czy zgaszoną pomarańczą. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MDD, oferująca nowoczesne i ergonomiczne biurka z regulacją wysokości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.