Kontenery stalowe w Polsce. Z czym to się przewozi?

Niektóre przedmioty potrzebują szczególnie bezpiecznej ochrony, kiedy przewozimy je z punktu A do punktu B. Inne wymagają od nas ogromnej ilości miejsca, jakie musimy im zapewnić. Kiedy obie te kwestie muszą zostać spełnione, wtedy potrzebny jest nam właśnie kontener. Polska jest jednym z liderów, jeśli chodzi o eksport takich konstrukcji.

Szczególnie dobrze czujemy się w produkcji stalowych, ale nie jest to nasza jedyna specjalność. Mało kto wie, że kontenerów jest wiele rodzajów i służą one do przeróżnych zadań. Dzisiaj spojrzymy na tę sprawę z nieco bliżej perspektywy.

Czym jest kontener, gdzie go dostarczamy i do czego może służyć?

Nasz kraj wysyła kontenery stalowe tak naprawdę na cały świat. Oczywiście im bliżej, tym większe jest zainteresowanie i niższy koszt dostawy. Dlatego jesteśmy bardzo cenieni pod tym względem w Europie i to zarówno na południu, jak i północy naszego kontynentu. Przejdźmy jednak do kwestii podstawowej, a więc samej funkcji i różnorodności tej konstrukcji. A trzeba jeszcze raz podkreślić, że te są ze sobą powiązane.

To dlatego, że kontenery muszą być dopasowane do rodzaju przechowywanych i przewożonych zawartości. Specjalne kontenery budowlane mają taką konstrukcję, aby mogły udźwignąć i przechować takie odpady jak na przykład gruz, złom i różne zdemontowane elementy dekoracji wewnętrznej lub zewnętrznej. Do tego zaliczają się między innymi okna, płytki ceramiczne, a nawet same drzwi. Z drugiej strony, jeśli prowadzimy zakład przetwarzający drewno, będziemy potrzebować już zupełnie czego innego. Idealnie do tego zadania nadają się kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym. Ten zapobiega rozsypaniu się zawartości na mniejsze elementy. Istnieją też kontenery szczelne, które zaprojektowane są po to, aby odpady w formie płynnej nie przeciekały.

Kontenery plandekowe i wojskowe

Jest też zupełnie inny rodzaj, który służy do składowania elementów niebędących odpadami. Jeśli mamy ładunek o dużych gabarytach lub też przedmioty wymagające od nas selektywnego rozładunku, wówczas najlepszym wyjściem jest kupienie kontenera plandekowego. A wybierane są one z bardzo prostego i logicznego powodu. Szkieletowa konstrukcja pokryta jest – jak sama nazwa wskazuje – plandeką. Kiedy ją odkryjemy, rozładunek jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku innych projektów. Tego typu kontenery zobaczymy najczęściej w magazynach i tego typu lokalizacjach.

Jest też niezwykle szczególny rodzaj konstrukcji, który został zaprojektowany dla przedmiotów o niebezpiecznej naturze. Kontener będący magazynem broni to typ hakowy, wyposażony w specjalne zamknięcia celne i symetryczne drzwi. Dodatkowo zobaczymy tutaj rolki, które ułatwią nam rozładunek. Obok nich są też kontenerowe magazyny do przechowywania materiałów wybuchowych. Tutaj nie ma już żartów i zawartości znajdują się w specjalnie odizolowanych stalowych tubach.

Jak widać, rodzajów kontenerów jest wiele, a to nawet nie połowa. Producenci zazwyczaj specjalizują się w kilku blisko spokrewnionych typach. Ta branża odpowiada za spory udział eksportu za granicę i nic dziwnego, że jest na nią ogromny popyt.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.