czystek, antyoksydent, smog

Dlaczego warto pić czystek?

10 powodów, dla których warto pić czystek

czystek, antyoksydent, smog

Czystek był popularny w starożytności jako lek na biegunkę. Zioło pochodzi z krajów basenu Morza Śródziemnego. Przez wiele lat niedoceniane, zostało dostrzeżone jako dobroczynny suplement diety świetnie wspomagający działanie organizmu. W czym pomaga czystek?

1. Ma właściwości antyoksydacyjne

Polifenole zawarte w czystku neutralizują wolne rodniki, co przyczynia się do zmniejszenia zagrożenia wystąpieniem choroby nowotworowej. Właściwości antyoksydacyjne tego naparu są trzykrotnie wyższe niż w przypadku zielonej herbaty.

2. Pomaga dbać o zęby

Chcąc delikatnie wybielić płytkę nazębną, warto zastosować płukankę przygotowaną z czystka. Podobnie w przypadku problemów z nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej.

3. Na problemy ze skórą

Czystek wspomoże osoby chore na opryszczkę, trądzik, łuszczycę, cierpiącym na łupież i atopowe zapalenie skóry. Pomocne może być picie naparu, a także przemywanie miejsc problematycznych – dobrze jednak to zrobić po konsultacji z lekarzem.

4. Odstrasza komary

Osoby często pijące czystek mogą zauważyć, iż komary i kleszcze będą dla nich mniej uciążliwe. Jeśli ktoś dopiero zaczyna spożywać napar, nie dostrzeże tych właściwości. Usuwając toksyny, herbata zmienia woń ciała, co może także pomóc ludziom borykającym się z problemem potu o ostrym zapachu.

5. Lekarstwo na smog

To zioło jest zalecane mieszkańcom wielkich miast, które walczą z problemem smogu. Napar pomaga usunąć z organizmu ołów i rtęć. Ponadto czystek wiąże kadm, powinni go więc pić nałogowi palacze papierosów.

6. Aromaterapia i relaks

W procesie zaparzania zioła uwalniają olejki eteryczne, które działają na organizm w sposób relaksujący i pomogą odprężyć się po długim, stresującym dniu w pracy.

7. Wspomaga układ krążenia

Czystek pomaga w usuwaniu „złego” cholesterolu, wspomaga układ krążenia i działa przeciwmiażdżycowo. Powinny go pić osoby będące w grupie ryzyka np. cierpiące na nadwagę.

8. Na odporność organizmu

Jesienią i zimą organizm jest narażony na przeziębienia i grypę spowodowane zmienną pogodą. Wtedy można wspomóc układ immunologiczny naparem z czystka, dodając do niego miód pszczeli.

9. Dba o drogi oddechowe

Czystek sprawdzi się w okresie infekcji, do inhalacji, które odblokują drogi oddechowe, uwalniając osoby przeziębione i alergików od uporczywego kataru.

10. Daje więcej energii

Osoby pijące czystek regularnie dostrzegają wzmocnienie organizmu i posiadanie większej energii w podejmowaniu codziennych wyzwań. Wynika to z dobroczynnego działania zioła na różne sfery ludzkiego organizmu.

Aby skorzystać z pożytecznych właściwości czystka najlepiej zakupić go z pewnego i opłacalnego  źródła, takiego jak internetowy sklep ekologiczny targroch.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.