przyłbica dziecięca

Maseczka czy przyłbica – co lepsze?

W dobie pandemii i zaostrzenia rygorów sanitarno-epidemiologicznych każdy z nas powinien szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo, a zarazem spełniać rządowe wytyczne. Wiele osób narzeka na problemy wynikające z konieczności noszenia osłon na nos i usta. Dlatego też tak naturalnie przychodzi im poszukiwanie optymalnych rozwiązań, które z jednej strony ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów, z drugiej zaś pozwolą na swobodne oddychanie. Jakie są różnice pomiędzy najpopularniejszymi rozwiązaniami – maseczkami a przyłbicami?

Maseczki – najważniejsze właściwości

Maseczki są najpopularniejszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Jednocześnie posiadają największe grono osób na nie narzekających. Maseczki wydają się być stosunkowo najtańszym rozwiązaniem, jednak z przyczyn higienicznych ciągłe używanie nowych jednorazowych egzemplarzy oznacza nieustanny wydatek. Modele wielorazowe wymagają częstego prania (które teoretycznie powinno odbywać się codziennie), jednak wiele osób to ignoruje, nosząc te same maski przez dłuższy czas. Ponadto zwraca się uwagę na problemy pacjentów chorujących na choroby układu oddechowego, jednak mimo przypuszczeń, że noszenie maseczek może powodować grzybicę jamy ustnej czy płuc nikt oficjalnie nie potwierdza takich doniesień.

Maseczka czy przyłbica – co lepsze?

Przyłbice mają znaczącą przewagę nad maseczkami ze względu na nieporównywalnie większy komfort noszenia. Są nie tylko wygodniejsze w noszeniu, ale też są bardziej przewiewne. Ponadto przyłbice są wygodne są osób uprawiających różnego rodzaju dyscypliny sportowe. Mają wielorazowy charakter, dlatego są bardziej ekologiczne, wytrzymałe i nie niszczą się tak łatwo. Ciekawym rozwiązaniem są półprzyłbice. To środek ochrony osobistej wskazany dla osób noszących na co dzień okulary. Odpowiednio skonstruowana przyłbica dla dziecka ułatwia najmłodszym oddychanie i jest przyjemniejsza w użyciu niż maseczka. Nie powoduje też dyskomfortu w postaci gromadzenia się wilgoci, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej maseczki. W przypadku niektórych modeli (zwłaszcza półprzyłbic) nie pojawia się również problem zaparowanej szybki na wysokości oczu, gdyż zwyczajnie półprzyłbica nie obejmuje tego obszaru.

Podsumowując, przyłbica, a także jej odmiana w postaci półprzyłbicy, świetnie sprawdza się w przypadku osób w różnym wieku – zarówno dzieci, dorosłych, jak i starszych. Powyższe zestawienie pokazuje, że ma o wiele więcej korzyści użytkowych w porównaniu ze standardową maseczką.

10 Comments Posted

  1. Luzowane są obostrzenia covidowe, ale maseczki zostają. Muszą sie sprzedać tony wyprodukowanych masek. To jest biznes taki sam jak byś prowadził kwiaciarnię i sprzedawał kwiaty. Chyba nie macie co do tego złudzeń ludzie

  2. No cóż, jadąc autem wczoraj widziałam jak w samochodzie jechały trzy osoby i każda miała założoną maseczkę!!! Czy to jest normalne, ludzie nie myślicie chyba, że to was uchroni przed ewentualnym zarażeniem!! wiecej szkody sb wyrzadzacie w tych maskach. a poza tym jeszcze jedna uwaga – wiele osob z tych co pokrzykują o noszeniu masek, nosicie je wiele dni te same, prawda jest taka, ze maseczki jednorazowe powinny być wyrzucone po użyciu, a zdaje się, ze są noszone nonstop przez wiele dni. to jest zdrowe?!

  3. W małych miejscowosciach i wsiach ludzie mają w poważaniu maski, a o przyłbicach nie wspomnę. Łaża po sklepie i jak sie zwroci uwage to trzeba uwazac zeby nie dostac z liscia. ignorancja totalna, nie mam wplywu na takich ludzi.

  4. Kilka godzin nie da sie normalnie wytrzymac. Czy ktos otrzymał lub spotkał sie z sytuacją kiedy odmówiono przyjęcia mandatu za brak maski? jak to wygląda w praktyce, mozna odmówić mandatu czy nie.

  5. Ja dostrzegam kampanie pt demaskujemy noszenie masek, czyli nadal propaganda. Szukając informacji jest wiele sprzecznych, jedni nakłaniają do noszenia, drudzy ostrzegają przed zagrozeniem chorobami jamy ustnej. Są maski profesjonalne z filtrami, kosztują ponad 100zł. ale nie wiem czy da sie w takiej masce przetrwac kilka godzin??

  6. W moim mieście władze rozpoczęły akcje rozdawania bezpłatnych maseczek jednorazowych. Czy to oznacza, że chcą się pozbyć zapasów? Halo? o co chodzi??

  7. Czy ososba pisząca materiał wie co oznacza kilka godzin w jednorazowej maseczce? Co dzieje sie z naszą jamą ustną, gardłem i ze wdychamy permanentnie CO2? Maseczkom mówie zdecydowane NIE!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.