zagraniczne kursy językowe

Zagraniczne kursy językowe – wymysł dla bogaczy czy przygoda życia w studenckim budżecie?

Znalezienie najlepszych opcji nauki języka obcego to wyzwanie dla wielu z nas – zwłaszcza w przypadku ograniczonego budżetu. Zagraniczne kursy językowe zachęcają bogactwem oferty, atrakcjami oraz możliwością poznawania nowej mowy w zupełnie spontaniczny sposób. Wszystko to brzmi bardzo ekscytująco, więc zapewne także sporo kosztuje. Czy na taki wyjazd językowy naprawdę trzeba się wykosztować?

Czy nauka języka za granicą jest naprawdę aż tak droga?

Cenniki zagranicznych kursów bywają wygórowane, ale po dogłębnym poznaniu poszczególnych ofert ich wysokość bywa uzasadniona. Koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, atrakcji w czasie wolnym czy podstawowych zajęć to tylko część tego, co oferuje szkoła językowa.

Dwutygodniowa nauka języka angielskiego w Anglii kosztuje nawet £2000 – ten pakiet można porównać do wakacyjnego all inclusive. Suma ta bywa znacznie niższa przy wyborze noclegu u zaprzyjaźnionych ze szkołami rodzin lub tańszego środka transportu. Pakiet atrakcji, standard zakwaterowania, długość pobytu, a także ilość godzin lekcyjnych również nie mają małego wpływu na ostateczne koszty. Właściwie takie rozwiązanie ma wiele zalet – w bardzo prosty sposób można dopasować poszczególną ofertę do swoich oczekiwań i możliwości finansowych.

Przygoda życia nie tylko dla bogaczy?

Zagraniczny kurs językowy to bez wątpienia przygoda życia. Każdy – bez względu na ostateczną cenę wyjazdu – może liczyć na najwyższy poziom nauczania, nowoczesne metody, poznawanie najciekawszych zakątków czy swobodę w korzystaniu z nabytych umiejętności językowych. Warto pamiętać, że wysokie oczekiwania, wiążą się z wyższymi kosztami, ale przy odrobinie chęci i gotowości do kompromisu można wybrać się w podróż w bardzo przystępnej cenie.

Szkoła językowa organizująca zagraniczne wyjazdy gwarantuje pełne bezpieczeństwo wyboru, a także pomoc w przypadku wątpliwości czy problemów – zarówno przed, jak i w trakcie kursu. Coś dla siebie znajdą studenci nastawieni na ekonomiczne rozwiązania, podobnie jak kursanci, dla których priorytetem jest jakość i prestiż. Dobrze zorganizowana szkoła oferuje elastyczne opcje, które pozwalają cieszyć się nauką języka, atrakcjami turystycznymi czy dodatkowymi bonusami w atrakcyjnej cenie.

Fanaberia, czy prawdziwa nauka?

Każdy obóz językowy to przede wszystkim nacisk na komunikację, a więc głównie możliwość wykorzystania nabywanych na kursie umiejętności w praktyce. To gry, zabawy, ciekawe projekty i dyskusje, które mobilizują do edukacji i pozwalają na poznanie języka na wielu płaszczyznach. Doświadczona kadra wspiera wysiłki w przełamaniu barier, co za granicą staje się znacznie łatwiejsze i sprawia sporo satysfakcji. To przede wszystkim szansa na zyskanie większej pewności i otwartości na porozumiewanie się w języku obcym – nauka podczas kursów w rodzimym kraju nie przynosi aż tak szybkich rezultatów w stosunkowo niewielkim czasie. Co więcej nie jest aż tak ekscytująca!

Korzystając z opcji jakie oferują niektóre szkoły językowe, można połączyć odkrywanie nowych horyzontów z dynamiczną nauką języka – w kwocie na każdą kieszeń.

5 Comments Posted

  1. Właśnie szukam dobrej szkoły językowej, chcę wysłać córkę do Holandii. Zastanawiamy się z mężem czy teraz to jest bezpieczne. Może lepiej poczekać rok, jak sytuacja sie poprawi. No i myślimy, aby nie jechala zupelnie sama, tylko z kolezanką.

  2. Zgadzam sie, jednak uczeń, który poważnie podhodzi do zycia i ma ambicje bedzie potrafił wykorzystać każdą minutę nawet z takiego krótkiego wyjazdu. Poza tym westia organizacji jest tu bardzo wazna. Napięty grafik pełen atrakcyjnych zajęć jest tu kluczowy.

  3. Świetną opcją są wymiany studenckie, kiedy uczelnia/szkoła organizuje cały wyjazd i dziecko przebywa przez semestr lub dwa w innym kraju, gdzie moze sie realnie podszkolić, a przy tym nawiązać nowe znajomości. Jeśli chodzi o 2 tyg. kursy oferowane przez szkoły językowe mam obawy,ze ten czas upłynie głównie na Zyciu towarzyskim.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.