uszczelki

Popularne rodzaje uszczelnień i ich zastosowanie w przemyśle

Każde miejsce, które należy odizolować od drgań, hałasu, negatywnych czynników środowiskowych i mechanicznych może wymagać uszczelnienia. Z różnorakich materiałów uszczelniających korzysta się praktycznie na każdym kroku – szczególnie w budownictwie, logistyce czy transporcie.

Przemysł budowlany – akustyka i drgania

W przemyśle budowlanym często występuje konieczność zniwelowania drgań, co ma pozytywny wpływ na wyciszenie pomieszczenia. Odpowiednio zastosowane akustyczne taśmy samoprzylepne PE (polietylenowe) pozwalają stworzyć naturalną izolację między ścianami (także kartonowo-gipsowymi) czy innymi materiałami budowlanymi. Model o zamkniętej strukturze komórkowej wzmacnia konstrukcje działowe, jednocześnie zabezpieczając budynek przed powietrzem i wodą, których działanie może mieć negatywny wpływ na prowadzone prace. Łatwość montażu i odporność wpływają na to, że taśmy akustyczne są powszechnym środkiem używanym do tłumienia drgań.

Uszczelki w przestrzeniach magazynowych

Każda gałąź przemysłu musi korzystać z centrów logistycznych. Wbrew pozorom w przestrzeniach magazynowych w wielu miejscach wykorzystuje się różne rodzaje uszczelek. Miejsca dostaw i parkingi chronione są narożnikami przeciwuderzeniowymi zarówno w dbałości o teren budynku, jak i przyjeżdżające pojazdy. Ostre krawędzie pokrywa się uszczelkami, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom i zmniejszając możliwość uszkodzenia przechowywanych towarów.

Wykorzystanie uszczelek w transporcie

Środki transportu nie mogłyby właściwie działać bez prawidłowego uszczelnienia ich poszczególnych instalacji. Widywane przy drogach ekrany akustyczne także wykorzystują specjalne uszczelki, aby skutecznie tłumić dźwięki i izolować domy od hałasu panującego na autostradach i drogach ekspresowych. Różnorodne modele stosuje się do wygłuszania wnętrz pojazdów m.in. szynowych, kolejowych i wodnych. Wykorzystywane są również podczas transportowania towarów do miejsca docelowego, aby przewożone szyby czy płyty nie uszkodziły się.

Rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

W procesach produkcyjnych korzysta się z uszczelek, jednak często maszyny i urządzenia wymagają zastosowania specjalnych dla określonej branży modeli. Stosunkowo proste, jak i bardzo skomplikowane kształty materiałów uszczelniających mogą zostać dopasowane do specyfiki danego sprzętu. W innym przypadku istnieje możliwość zamówienia płyty z polietylenu, silikonu lub różnych rodzajów gumy w celu samodzielnego wycięcia potrzebnej formatki, podkładki czy innego nietypowego detalu. Odbiorcy chcący zakupić uszczelki zgodne z własnym rysunkiem, mogą zamówić je w firmie www.b2b-tech.pl.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.