Kompletujemy wyprawkę dla dziecka. Zobacz, co przyda się w pierwszych miesiącach

Na narodziny dziecka warto dobrze się przygotować. W codziennej pielęgnacji i karmieniu maluszka sprawdzi się szereg funkcjonalnych akcesoriów. Zobacz, co zdecydowanie przyda się w pierwszych miesiącach życia pociechy.

Dziecięce ubranka

Maluchy w pierwszych miesiącach życia rosną jak na drożdżach. Dlatego warto od razu kupić ubranka w różnych rozmiarach. Zwłaszcza że nie ma pewności, jak duże urodzi się dziecko. Przygotuj się na zakup kilku par body w różnych rozmiarach. To samo dotyczy pajacyków i śpioszków. Przed założeniem ich dziecku starannie je upierz i wyprasuj. Wtedy masz pewność, że pozbędziesz się wszystkich bakterii.

Akcesoria do karmienia

Nawet jeśli mama planuje karmić piersią, może z różnych przyczyn potrzebować butelki. Na przykład wtedy, gdy będzie musiała wyjść do lekarza, a karmienie zlecić tacie czy babci dziecka. Butelka ze smoczkiem powinna być dostosowana do wieku maluszka. Wiele z produktów dostępnych w sklepach dla niemowląt ma systemy antykolkowe, które ograniczają połykanie powietrza przez maluszki.

Tekstylia

Maluszek musi mieć ciepło, miękko i komfortowo. W końcu większość doby będzie przesypiać w pierwszym okresie życia. Dlatego wyposaż go w ciepły otulacz lub śpiworek, dzięki któremu ograniczysz jego mimowolne ruchy oraz zapewnisz poczucie bezpieczeństwa. Maluchy lubią spać dość mocno otulone. Do snu dobrze sprawdzają się również rożki, w których maluchy wychodzą ze szpitala. Są miękkie i bezpieczne. Lekarze pediatrzy nie zalecają natomiast stosowania klasycznych kołderek, które są za duże i zbyt ciężkie dla maluszków.

Kosmetyki do pielęgnacji i kąpieli

Skóra maluszka wymaga szczególnie dużej troski. Jest bardzo wrażliwa na tkaniny, którymi jest otulana. Na jej stan ma również wpływ dieta mamy. Producenci produktów kosmetycznych dla niemowląt przygotowują całe linie kosmetyków – od płynów i szamponów, poprzez zasypki i pudry, aż po oliwki i kremy pielęgnacyjne. Kupując je, zwracaj uwagę na skład. Ten bywa różny.

Akcesoria do kąpieli

Miękka gąbka, rękawica do kąpieli, siedzisko do wanienki, wreszcie wanienka – akcesoriów do kąpieli dla najmłodszych jest całkiem sporo. Pozwalają one maluszkowi oswoić się z czynnościami higienicznymi. Przy kąpielach w pierwszych miesiącach życia przydaje się również rondo kąpielowe, które ogranicza wpadanie piany z szamponu do wrażliwych dziecięcych oczu.

Wielorazowe pieluszki

W dobie rozwijającej się świadomości ekologicznej na popularności zyskuje sprawdzona tetra. Nie uczula i nie odparza dziecięcej skóry. Wymaga odrobiny wprawy w nakładaniu. Nie obejdzie się też bez jej prania i suszenia. Mimo to warta jest zachodu. W specjalistycznych sklepach można również dostać wielorazowe pieluszki z bawełny, wygodnie zapinane na guziczki. Pieluszki z tetry czy flaneli sprawdzają się również jako okrycie, na przykład gdy pociecha zaśnie na spacerze. Posłuży także jako przydatny dodatek w przypadku, gdy malec ma problemy z ulewaniem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.