firma sprzątająca

Wynajęcie firmy sprzątającej: czy to się opłaca?

Męczy Cię szukanie kolejnych, godnych zaufania sprzątaczy i sprzątaczek? Dotychczasowe współprace nie układały się po Twojej myśli? A może nigdy wcześniej nie zlecałeś sprzątania profesjonalistom i czujesz, że właśnie nadszedł czas, by to zmienić? Sprawdźmy, czy wynajęcie w tym celu firmy to dobry pomysł!

Wszystkie usługi w jednym pakiecie

Firma sprzątająca to zwykle opcja droższa, niż wynajęcie jednej osoby, która będzie regularnie sprzątać biuro, sklep czy niewielki magazyn. Różnice w cenie wynikają nie tylko z zakresu usług, ale także dodatkowych okoliczności. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję zyskasz wyszkoloną, doświadczoną i dobrze zorganizowaną ekipę, która zawsze będzie mieć dla Ciebie czas. To z pewnością propozycja dla tych, którym zależy na pewności i terminowości. Sezon urlopowy, zdarzenie losowe czy choroba pracownika nie wpłyną na wykonanie usługi, ponieważ firma sprzątająca prawdopodobnie zaproponuje Ci zastępstwo.

Płacąc mniej przepłacasz?

Jeśli zdecydujesz się na zlecenie sprzątania sympatycznej pani, która chce dorobić do emerytury, z pewnością zapłacisz mniej. Jednak, czy otrzymasz to samo? Ogromnym plusem korzystania z usług firmy jest sprawność w działaniu, wynikająca ze średniej wieku, przeszkolenia i liczebności ekipy. Ponadto cennik zwykle zawiera już takie elementy, jak profesjonalne środki czyszczące, niezbędny sprzęt, czy dojazd na miejsce sprzątania. Decydując się na pomoc indywidualnej sprzątaczki musisz wziąć pod uwagę początkowe wydatki w postaci zakupu odkurzacza, mopa i innych urządzeń, a także systematyczne zaopatrywanie się w detergenty ściereczki i inne.  

Szeroki zakres działania

Regularne sprzątanie to nie wszystko. W każdej firmie – przynajmniej od czasu do czasu – należy wykonać takie prace jak mycie okien, czyszczenie wykładzin i tapicerki meblowej czy sezonowe porządki wokół terenu budynku. Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie firmy sprzątającej to masz szansę na stały dostęp do tego typu usług, oraz preferencyjne ceny. Ponadto, firmy  w przeciwieństwie do samozatrudnionych sprzątaczek, posiadają na wyposażeniu ciężki, specjalistyczny sprzęt – kije teleskopowe do mycia okien na wysokości, maszyny do polimeryzacji i doczyszczania posadzek i nie tylko.

Podsumowanie

To zaledwie kilka argumentów, świadczących o tym, że profesjonalna ekipa to lepszy wybór. Więcej informacji uzyskasz na stronie jednego z przedstawicieli branży utrzymania czystości: EcoEfect – firma sprzątająca Bydgoszcz.     

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.