Podnośnik koszowy

Podnośniki koszowe – 5 zastosowań

Mickiewicz zachęcał do sięgania tam, gdzie wzrok nie sięga. Takie jest właśnie główne przeznaczenie podnośników koszowych, ponieważ pomagają one wykonywać prace w miejscach trudno dostępnych, gdzie nie sposób dotrzeć bez specjalistycznego przyrządu. Zastanawiając się nad wyborem rodzaju sprzętu do konkretnego zadania, okazuje się, że na rynku jest wiele rodzajów tych urządzeń. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie są ich najpopularniejsze zastosowania.

Wykończenia budynków

Do wykańczania domów często wykorzystuje się podnośniki koszowe umieszczone na samochodach, co umożliwia wykonywanie prac wysokościowych bez stawiania całego rusztowania. Jest to dobre rozwiązanie dla ekip robiących np. niewielkie poprawki elewacji. Ciekawym ułatwieniem dla pracowników budowlanych mogą być aluminiowe rusztowania przejezdne, charakteryzujące się jednocześnie lekkością i wytrzymałością. Solidne podesty i trwałe wsporniki sprawiają, że do skomplikowanego remontu domu jednorodzinnego nie trzeba już budować tradycyjnej, szpecącej konstrukcji, wystarczy skorzystać z wygodnego rozwiązania mobilnego.

Działalność marketingowa

W wielkich miastach znajdują się tysiące bilbordów, które zachęcają mieszkańców do zakupu tego lub innego produktu. Zdemontowanie nieaktualnych komunikatów marketingowych i umieszczenie w ich miejscach nowych odbywa się z wykorzystaniem samochodowych podnośników koszowych, które są bezpieczne dla osoby naklejającej nową planszę, a ponadto zapewniają jej mobilność na obszarze bilbordu.

Obsługa magazynu

Magazyny charakteryzują się dużą wysokością, co pozwala pomieścić w nich jak najwięcej towaru. Z tego względu wiele zadań wykonywanych jest na wysokościach. Przydatne są elektryczne podnośniki nożycowe, które dzięki sposobowi zasilania mogą być bezpiecznie używane wewnątrz hal, ponieważ nie emitują spalin. Duża zwrotność modeli pozwala wygodnie wykorzystywać je w przestrzeniach magazynowych o niezbyt szerokich korytarzach.

Ogrodnictwo na wysokości

Konary drzew tarasujące drogi po większej burzy są niebezpieczne dla przejeżdżających pojazdów. Można ograniczyć ich ilość, przycinając sukcesywnie obumarłe i zbyt wystające gałęzie. Taka działalność jest wykonywana z pomocą podnośników koszowych umieszczanych na pojazdach. Dzięki temu otoczenie wygląda lepiej, a mieszkańcy są o wiele bezpieczniejsi.

Dbałość o estetykę terenu

Czyszczenie elewacji i wysoko położonych okien, wymiana żarówek w latarniach, a nawet bezpieczne odśnieżanie niektórych powierzchni – do tego zarządcy nieruchomości wykorzystują podnośniki koszowe. Trzeba jednak zdecydować się na typ urządzenia odpowiedni do potrzeb. W przypadku pracy w trudnym terenie dobrym pomysłem będzie użycie ramienia teleskopowo-przegubowego, sterowanego joystickiem. Osoby potrzebujące wynieść pracowników na dużą wysokość, powinny skorzystać z urządzenia nożycowego.

Okazuje się, że dzięki wynajmowi sprzętu można znacznie obniżyć koszty administrowania budynkiem, ponieważ odśnieżanie, przycinanie gałęzi albo wymiana żarówki to czynności, które wykonuje się stosunkowo rzadko. Z tego względu najbardziej ekonomiczną opcją jest znalezienie usługodawcy, który udostępni samochodowy podnośnik koszowy, rusztowanie przejezdne albo nożycowy z zasilaniem elektrycznym.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*