kurtyny PCV

Kurtyny paskowe PCV w przemyśle – co warto wiedzieć?

Pasy z folii PCV stosuje się ze względu na funkcjonalność. Ich zalety można dostrzec w różnych branżach, wynika to z opcji dopasowania kurtyny do specyfiki przestrzeni produkcyjnej czy magazynowej. Prosty montaż sprawia, że te rozwiązania są popularne w wielu halach.

Funkcje kurtyn PCV

Pasy folii pełnią funkcję ekranów, które oddzielają strefy w budynkach, chroniąc pracowników, a także maszyny przed niesprzyjającymi warunkami, jak np. ultrafiolet, podczerwień i środki chemiczne. Właściwości termoizolacyjne kurtyn sprawiają, że pomieszczenia nie ulegają wychłodzeniu. Inne ważne funkcje to: tworzenie bariery izolującej przed nadmiernym hałasem, pyłem i oparami produkcyjnymi, co umożliwia zapewnienie pracownikom lepszych warunków pracy oraz bezpieczeństwa.

Jaki rodzaj kurtyny zastosować?Pasy folii PCV uda się zauważyć w wielu halach magazynowych i produkcyjnych. Ich popularność wynika z tego, iż można dopasować rodzaj modelu do potrzeb określonej branży. W miejscach, gdzie panuje aktywny ruch, stosuje się systemy przesuwne, dzięki czemu transport jest sprawny, a kurtyna dłużej zachowuje trwałość. Wokół pracujących spawaczy najlepiej zainstalować specjalny model chroniący wzrok innych osób przed szkodliwym promieniowaniem, jakie wytwarza się w czasie spawania. Dla ograniczenia działania środków kwasowych bądź zasadowych, aerozoli, a także dla uniknięcia częstych zmian temperatur, wynikających z ciągłego otwierania i zamykania drzwi magazynów, stosuje się specjalne rozwiązania dedykowane dla przemysłu. Model można zainstalować, jako ekran chroniący przed iskrami obecnymi w niektórych procesach produkcyjnych.

Zalety kurtyn paskowych

Możliwość wyboru spośród wielu rozwiązań jest ogromną zaletą pasów foliowych. Odpowiednie dopasowanie modelu zapewnia wysoką trwałość np. podczas przejeżdżania wózkami widłowymi przez kurtynę. Odporność na skrajne temperatury, działanie wody i środków chemicznych to cechy, które sprawiają, że to rozwiązanie pozwoli odizolować wnętrze magazynu od warunków zewnętrznych, nie utrudniając dostania się do pomieszczeń. Świetne właściwości termoizolacyjne chronią hale przed wychłodzeniem.

3 sposoby montażu

Kurtynę można zamontować w świetle otworu drzwiowego. Inny sposób to umieszczenie jej na ścianie. Co ważne, nie ma konieczności ingerowania w konstrukcję belki ponad wejściem (nadproża), poprzez wiercenie wewnątrz otworów. Inny sposób to użycie specjalnej konstrukcji stalowej, na której zostanie umieszczona kurtyna. Prosta i czytelna instrukcja pozwala na samodzielne założenie modelu w najodpowiedniejszy ze wskazanych sposobów. Poszukując pasów o parametrach dostosowanych do specyficznych potrzeb, warto zapoznać się z ofertą firmy www.mediux.pl.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*