konserwacja kotłowni

7 zalet konserwacji kotłowni w budynkach wielorodzinnych

Kotłownia w budynku wielorodzinnym jest częścią nieruchomości wspólnej. W praktyce oznacza to, że odpowiedzialność za wykonywanie przeglądów i wszelkich napraw spoczywa na administratorze. Dlatego warto znaleźć wykonawcę, który zajmie się kompleksową obsługą instalacji cieplej. Jakie są zalety takiej współpracy?

  1. Spokój mieszkańców

Lokatorzy, wiedząc, że kotłownia w ich budynku jest należycie serwisowana, z pewnością będą mieli większe zaufanie do działań podejmowanych przez podmiot zarządzający nieruchomością. Szybkie i sprawne usuwanie awarii pokazuje mieszkańcom, że administracja działa w sposób nakierowany na ich komfort i bezpieczeństwo.

  1. Lepsze przewodzenie energii cieplnej

Watro zadbać, by serwis obejmował odpowietrzanie układu, uzupełnianie braków w izolacji termicznej elementów, a także korygowanie ustawień urządzeń wchodzących w skład automatyki pogodowej. Pozwoli to efektywniej dogrzać lokale i zminimalizować straty ciepła występujące np. przy niewłaściwym zaizolowaniu niektórych podzespołów.

  1. Wskazywanie urządzeń wymagających wymiany

Częstym błędem w obsłudze kotłowni jest niedostrzeganie początku problemów z urządzeniem. Drobny przeciek może wiązać się zarówno z koniecznością wymiany uszczelki, jak i naprawą całego zużytego podzespołu. Współpraca z doświadczonym specjalistą pomoże zaoszczędzić dużo nerwów, ponieważ będzie mógł on w wielu przypadkach wskazać elementy potencjalnie wadliwe, zanim nastąpi awaria.

usuwanie awarii

  1. Bezpieczeństwo użytkowania instalacji

Media, szczególnie w okresie zimowym, informują o wypadkach występujących w kotłowniach. Mają one różne przyczyny. Związane są m.in. z wykonywaniem napraw przez osoby do tego nieuprawnione. Czasami niesprawność instalacji prowadzi do pożaru, który może skutkować nawet zawaleniem się części budynku. Łatwo tego uniknąć, sukcesywnie serwisując urządzenia ciepłownicze.

  1. Szybkie usuwanie awarii

Problem z niedziałającą instalacją latem nie wydaje się być bardzo uporczywy. Ale kiedy za oknem panuje mróz, a lokatorzy marzną w nieogrzanych mieszkaniach, z pewnością łatwiej jest docenić szybkość i kompleksowość usuwania awarii. Administrator, dzięki stałej współpracy z firmą, pozbywa się kłopotów, takich jak kilkudniowe oczekiwanie na niesprawdzonego fachowca, który może nie poradzić sobie z naprawą lub inkasuje kwoty dużo wyższe od stawek rynkowych.

  1. Potwierdzenie wykonanych prac

Warto zadbać, aby wykonawca zapisywał swoje działania. Umieszczanie notatek z serwisów i napraw w książęce konserwacji kotłowni ułatwia zarządzanie siecią ciepłowniczą, ponieważ można zobaczyć, jakie wydatki ponoszone są cyklicznie. Co więcej, jeśli wydarzy się jakiś wypadek, administrator potwierdzi takim dokumentem swoje staranne podejście do kwestii serwisowych.

  1. Kompleksowość serwisu

Wybierając wykonawcę usług konserwacyjnych, warto zadbać o ich kompleksowość. Takie podejście da administratorowi spokój na długi czas. Czyszczenie filtrów i odmulaczy, kontrola naczynia przeponowego, wykonywanie prac konserwacyjnych w rozdzielni elektrycznej – to tylko niektóre z czynności, jakie może zaproponować doświadczona firma. Szeroki zakres podejmowanych prac można przejrzeć na stronie http://www.alfarex.pl/str/24/konserwacje-kotlowni.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*