Jabłko z centymetrem - dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska – wady i zalety

Najważniejszym założeniem diety kopenhaskiej jest menu które cechuje się bardzo niewielką ilością kalorii, a jednocześnie małą ilością węglowodanów. Kuracja trwa jedynie trzynaście dni, w czasie których dieta jest bardzo restrykcyjna. Jeżeli jednak przestrzegamy jej i spożywamy zaledwie 500 – 900 kalorii w ciągu dnia to dieta może być naprawdę bardzo skuteczna. Warto się zastanowić czy dieta kopenhaska jest zarówno skuteczna, jak i bezpieczna dla naszego organizmu.

Dieta kopenhaska – efekty

Dieta kopenhaska zwana również czasem jako duńska cechuje się tym, że możemy liczyć na naprawdę szybkie efekty. W ciągu zaledwie dwóch tygodni możemy schudnąć nawet dziesięć kilogramów. Na ogół jest to jednak siedem kilogramów. Niewielka ilość kalorii sprawia, że organizm musi zużywać energię, którą czerpie z tłuszczu to z kolei sprawia, że proces odchudzania staje się szybki i możemy z łatwością zauważyć spadek wagi naszego ciała. Niekiedy dieta duńska nazywana jest również ostatnią deską ratunku.

Sprawdza się w sytuacjach, kiedy inne diety nie pomagają i nie pozwalają nam schudnąć. Dostarcza bardzo niewielką ilość kalorii, pozwala na szybkie odchudzanie. Jednakże jej restrykcyjność może powodować, że w organizmie pojawiają się niedobory. Dostarczamy nie tylko mało kalorii, ale również niewielką ilość witamin i minerałów. Nie każdy z nas może zastosować więc dietę kopenhaską, a na pewno nie jest ona polecana osobom, które pracują fizycznie.

Ograniczenia w diecie kopenhaskiej

Jeżeli zastanawiasz się czy powinieneś sięgnąć po dietę duńską i zastosować, ją jako skuteczną metodę odchudzania, z całą pewnością musisz zwrócić uwagę na stan swego zdrowia. Nie jest ona bowiem polecana osobom bardzo młodym, których organizm wciąż się rozwija, czy też osobom w podeszłym wieku. Z diety powinny zrezygnować także osoby ciężko pracujące fizycznie, bądź też intensywnie trenujące. Dieta kopenhaska pozbawia nas ważnych witamin oraz minerałów, co sprawia, że organizm łatwo może zacząć borykać się z problemem niedoborów. Dodatkowo minusem diety, jest również to, że po jej zakończeniu może pojawić się efekt jo jo.

Więcej o diecie kopenhaskiej znajdziesz na: http://dietoteczka.pl/dieta-kopenhaska

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*