Kurs angielskiego w Anglii

Jak efektywnie nauczyć się języka angielskiego?

Współcześnie znajomość języków obcych jest bardzo ważną i cenioną przez pracodawców umiejętnością. Komunikujemy się globalnie, zajmujemy się importem, eksportem, współpracujemy z nawet najbardziej odległymi państwami świata. Wobec tego postępu już nawet władanie jednym lub dwoma językami obcymi bywa niewystarczające. W związku ze zmianami na rynku pracy oraz rozwojem branży turystycznej coraz więcej osób decyduje się naukę angielskiego lub innego języka. Która metoda z dostępnych obecnie jest najbardziej obiecująca?

Sposoby na przyswojenie języka

W teorii często powtarzamy, że nie ważne w jaki sposób ktoś się uczy, byleby wyrażał chęć wprowadzenia zmian i zrobienia postępu. Patrząc jednak pod kątem praktycznym, każdy z nas oczekuje szybkich i widocznych efektów, przy minimalnym wkładzie pracy. Jest o to szczególnie trudno w tej sferze, ponieważ niejednokrotnie mamy problem z poprawnością w języku ojczystym, którym posługujemy się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Wzmożone zainteresowanie językami obcymi zostało szybko dostrzeżone, w wyniku czego powstało wiele szkół językowych i ofert dla dorosłych i dzieci. Mając tak szerokie możliwości, trudno o obiektywizm i przemyślaną decyzję w kwestii metody nauczania, a wybierać można chociażby spośród zajęć indywidualnych, grupowych, kursów przez Internet czy nauki w domu.

Wyjazdy językowe alternatywną metodą nauczania

Prawdopodobnie największym zainteresowaniem cieszą się kursy językowe, prowadzone w małych grupach przez native speakerów i wykwalifikowanych lektorów. Dzięki częstym konwersacjom umożliwiają poszerzenie horyzontów językowych oraz nabraniu wprawy w płynnym komunikowaniu się. Wymagają jednak częstych powtórek w domu, na które brak nam czasu lub chęci.

Ciekawą opcją, która spotyka się z coraz większym uznaniem są wyjazdy językowe. Jako trend są obecne od niedawna, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu mało kto mógł sobie pozwolić na taki wydatek. Niekwestionowaną zaletą tej metody jest fakt, że kurs angielskiego w Anglii lub innym anglojęzycznym kraju jest znacznie bardziej efektywny. Umożliwia częste zajęcia z wykwalifikowanymi nauczycielami, ale także zetknięcie się z codziennymi sytuacjami, w których komunikujemy się z innymi osobami. Także nawiązanie znajomości z pozostałymi uczestnikami obozu wymaga zaangażowania zdolności lingwistycznych, ponieważ przybywają oni ze wszystkich stron świata.

Dlaczego warto?

Poza intensywną nauką, jaką gwarantuje kurs angielskiego w Anglii, osłuchaniem się z akcentem i przyswojeniem nieznanych dotąd słów, wzięcie w nim udziału wiąże się także z innymi korzyściami. Przede wszystkim odwiedziny w innym krają są zawsze ciekawą przygodą, umożliwiającą zwiedzanie, poznanie nowych miejsc, kultur i ludzi. To także forma odpoczynku od obowiązków i trybu życia prowadzonego w kraju, która pozwala naładować baterię oraz wrócić zmotywowanym do nauki.

Choć metod na przyswojenie języka angielskiego jest wiele, to nie każda z nich jest równie atrakcyjna. Wyjazd językowy może być zarówno formą edukacji, jak i dłuższym lub krótszym urlopem, wypełnionym ciekawymi zajęciami. Warto wziąć go pod uwagę, tym bardziej, że przechadzając się ulicami Londynu lub Bristolu znacznie łatwiej będzie się czegoś nauczyć, niż zza szkolnej ławki.

2 Comments Posted

  1. W naukę języków powinniśmy inwestować od najmłodszych lat, języki obce to przyszłość, to możliwości lepszego życia, brak barier w podróżowaniu po świecie, Europie. Niby w kązdym wieku można zacząć, ale przyswajalność wiedzy w młody wieku jest bez porównania. Turystyka, marketing zagraniczny, logistyka, wiele branż gdzie znajomość języka otwiera nam drzwi do zrobienia kariery.

  2. szkoły językowe, uczenie sie słówek w domu, słuchanie muzyki w jezyku obcym i ogladanie filmów, wakacje za granicą. ale tez jest fajna apka do nauki z ludzmi z calego swiata tandem, zaznacza sie jezyk w ktorym chce sie rozmawiac i juz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.