Naprawione felgi aluminiowe

Jak wygląda renowacja felg? Naprawa krok po kroku.

Kompleksowa odnowa felg jest skomplikowanym procesem i składa się z kilku etapów. Profesjonalne firmy zajmujące się obróbką metali dysponują nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają na szybkie i dokładne wykonywanie zaawansowanych operacji. Renowacja felg to sprawdzony sposób na przedłużenie ich żywotności. Zabieg ten jest o wiele tańszy niż kupno nowych produktów. Nie każde felgi można jednak poddać naprawie.

Dostarczenie felg i stwierdzenie ubytków

Zawożąc uszkodzone lub wysłużone felgi do warsztatu musimy upewnić się, czy możemy dostarczyć je wraz z oponami. Wiele firm dysponuje nowoczesnym serwisem oponiarskim i serwisuje całe koła do określonej wielkości. Po oddaniu felg do firmy specjaliści ustalają ich stan pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Oznacza to ustalenie, czy dane elementy nadają się do uratowania. W wielu przypadkach okazuje się, że mocno uszkodzonych felg nie opłaca się poddawać naprawie, bądź jest to niebezpieczne. Kolejnym krokiem jest wytypowanie tych, które należy poddać operacji prostowania i toczenia rantów.

Prostowanie i spawanie

Wytypowane elementy przechodzą szereg operacji, które przywracają im dawny kształt lub wypełniają ubytki. Prostowanie felg często występuje razem z toczeniem rantów oraz wygładzaniu nierówności. Wszystko po to, aby zarówno kształt felgi, jak i jej powierzchnia nabrały należytego wyglądu. Spawanie elementów najczęściej występuje w osłonie argonu, który chroni felgę przed zniszczeniem.

Przygotowanie do malowania

Po pospawaniu felg, wyprostowaniu elementów i wypełnieniu ubytków przychodzi czas przygotowanie powierzchni do malowania. Etap ten polega na usunięciu starych, zniszczonych powłok oraz lakieru, przy użyciu chemicznych metod. Następnie elementy trafiają do mycia i suszenia, a po przygotowaniu są szkiełkowane. Proces ten różni się w przypadku zwykłych felg, a aluminiowych. W zależności od materiału dobierane jest odpowiednie ścierniwo.

Malowanie felg

Przygotowana powierzchnia poddawana jest najpierw lakierowaniu specjalistycznym środkiem, który ma działanie antykorozyjne. Następnie nakładana jest następna warstwa, odpowiadająca za wypełnienie i wygładzenie powierzchni. Pozostałe nierówności szlifuje się przy użyciu bardzo drobnego ścierniwa. Kolejnym krokiem jest właściwe nałożenie koloru, a następnie pokrycie go bezbarwnym lakierem. Ma to wpływ na ochronę przed zarysowaniami.

Podsumowanie

Procesor renowacji felg ma wiele etapów, które wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Właśnie dlatego dobrze jest oddać te części do profesjonalnego serwisu, świadczącego kompleksowe usługi. Naprawa felg nie jest bardzo kosztowna, jednak wszystko uzależnione jest od rodzaju uszkodzenia. Odnowione elementy mogą posłużyć jeszcze bardzo długi czas.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*