dieta w pracy

Dieta pudełkowa – jak zdrowo jeść w pracy?

Rosnąca ilość korporacji sprawia, że zatrudniają one często nie setki, ale tysiące pracowników. Praca w tego typu firmach często sprowadza się do wyrabiania nadgodzin i późnego wracania do domu. Jak w takim przypadku poradzić sobie ze zdrowym odżywianiem? Jednym ze sposobów jest dieta pudełkowa.

Szybko i zdrowo – idealne połączenie

Catering dietetyczny to aktualnie jedna z najczęściej wybieranych form odżywiania w przypadku długich godzin pracy. Łączy on wygodę, ponieważ posiłków nie trzeba przygotowywać samodzielnie oraz zdrowe odżywianie. Dostarczane posiłki dostosowywane są do odpowiedniego programu dietetycznego, dlatego dostarczają wszystkich, niezbędnych wartości odżywczych oraz optymalną ilość kalorii. Główną zasadą diety pudełkowej jest jedzenie mniejszych porcji w krótszym odstępie czasu. Jak w praktyce wyglądają obiady z dowozem?

Wszystko zaczyna się od wyboru firmy, która ma dostarczać nam posiłki. Podczas podejmowania decyzji warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak położenie czy pozytywne opinie. Wymyślne menu nie zawsze skutkuje wysoką jakością posiłków. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniego programu dietetycznego. Firmy oferują najczęściej gotowe pakiety dietetyczne złożone z kilku posiłków, które mają dostarczyć nam ściśle ustaloną ilość kalorii. Bardzo często znaleźć można także zestaw bezglutenowe czy wegetariańskie. Obiady na dowóz dostosować można również według własnego zapotrzebowania. Po wybraniu programu decydujemy się na system dostawy. Do wyboru najczęściej są pakiety tygodniowe lub miesięczne. Można także zamówić zestaw na jeden dzień. Po zatwierdzeniu wystarczy czekać, aż kurier z samego rana dostarczy nam posiłki na cały dzień.

Dla kogo katering dietetyczny?

Odżywianie tego typu skierowane jest głównie do osób, których życie zawodowe nie pozwala na przygotowywanie posiłków w domu. Obiady z dowozem to skuteczna forma oszczędności czasu. Catering dietetyczny pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów lub wspiera w utrzymywaniu zdrowego trybu życia. Wiąże się jednak z kosztami. Miesięczny wydatek na dietę pudełkową oscyluje pomiędzy 1000, a 2000 złotych. Wszystko zależy od rodzaju diety oraz sposobu dowozu. Tego typu dieta jest również pewnego rodzaju zobowiązaniem. Jeśli chcemy, a by przyniosła efekty – musimy się jej podporządkować.

Jedzenie na dowóz, a odchudzanie

Catering dietetyczny ma także swoje złe strony. Choć wydaje się być wygodną oraz pewną opcją, stwarza również zagrożenia. Po pierwsze, jeśli nie opanujemy samokontroli i zaczniemy podjadać pomiędzy posiłkami, stracimy jednocześnie motywacje i pieniądze. Obiady z dowozem pozbawiają także możliwości podejmowania decyzji na temat tego na co mamy ochotę. Niebezpieczny jest również fakt, iż to ktoś za nas wybiera produkty, liczy kalorie oraz przygotowuje posiłki. W rezultacie nie będziemy posiadać żadnej wiedzy na temat zdrowego odżywiania i nie przygotujemy jedzenia samodzielnie.

Jeśli brakuje Ci czasu na gotowanie w domu, chcesz trzymać linię, bądź spróbować schudnąć – catering dietetyczny może Ci w tym pomóc. Nie zapomnij jednak o tym, że najzdrowsze jedzenie przygotowuje się samemu.

1 Comment Posted

  1. Dobra organizacja i plan na tydzień roboczy, zakupy wg listy. Czas przygotowania max pol h na kilka dni. Lepiej zrobić sobie samemu, bo wiesz co jesz. Catering to ryzyko, albo nie dojedzie na czas, albo nie bedzie smakowac.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.