zdrowy i radosny pies

Holistyczna karma dla psa – czy warto ją podawać

Dieta holistyczna to wzorcowy jadłospis dla każdego psa. Stosowanie karm holistycznych dostarcza im wszystkich potrzebnych do prawidłowego rozwoju składników pokarmowych, skutecznie eliminuje z jedzenia składniki sztuczne i szkodliwe dla zdrowia, a także, co bardzo istotne, chroni przed różnego rodzaju chorobami.

Tak jak człowiek dba o zdrowy styl życia i zwraca uwagę na to co je, tak samo właściciel powinien zadbać o pożywienie dla swojego psa. Stosowanie diety holistycznej zapewnia zwierzętom równowagę psychosomatyczną, czyli styl bytu opierający się na zdrowej żywności organicznej.

Holistyczne jedzenie dla psa to zbilansowane karmy, do produkcji których wykorzystuje się wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego oraz te same prozdrowotne składniki, które można znaleźć w pokarmach dla ludzi. Karma holistyczna to wysoka jakość surowców i niski stopień ich przetworzenia. Są one bogate w antyoksydanty, prebiotyki, probiotyki oraz inne biologicznie czynne substancje.

Karmy holistyczne wytwarza się z lokalnych surowców, aby uniknąć długiego czasu potrzebnego na ich transport i przechowywanie, ponieważ to bardzo często przyczynia się do obniżenia wartości substancji pokarmowych. W karmach holistycznych chodzi o to, aby były świeże, wysokiej jakości i zdrowe.

Taka karma może być z powodzeniem stosowana także przez psy, u których wykryto alergię lub nietolerancję pokarmową, etc. Zadbaj o swojego psiaka, w taki sam sposób jak dbasz o siebie i swoich najbliższych.

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*