fotele kinowe algum

Fotele kinowe nie tylko do kina

Słysząc „fotele kinowe” tworzy się nam przed oczami obraz sali kinowej, na której stoją rzędy wygodnych, miękkich i składanych foteli. Okazuje się, że to nie jedyne miejsce, w którym można wykorzystać tego typu siedziska.

Fotele kinowe czy też teatralne są dosyć charakterystyczne. Kilka lub kilkanaście składanych foteli połączonych jest w jedną całość. Taką kombinację można z powodzeniem wykorzystać w przedpokoju lub poczekalni. Jak każde rozwiązanie, także to, ma swoje plusy i minusy.

Fotele kinowe w przedpokoju lub poczekalni doskonale wpasowują się w retro design, dodając pomieszczeniu klimatu, podkreślą jej urok. Poza tym to przecież krzesła, więc całkiem praktyczny mebel, a jego dodatkowym atutem jest możliwość złożenia, a co za tym idzie zaoszczędzenia przestrzeni, możliwości swobodnego przejścia w wąskich przestrzeniach. W zależności od naszych upodobań można zdecydować się na krzesła drewniane lub tapicerowane. Wszystko zależy od miejsca, w którym będą stać. Krzesła kinowe to ciekawa alternatywna dla puf czy ławeczek.

Jakie zatem minusy ma takie rozwiązanie? Decydując się na stare meble znalezione na aukcjach czy pchlich targach należy brać pod uwagę fakt, że prawdopodobnie będą one wymagały renowacji, wymiany tapicerki, lakierowania. Ponadto nie pasują one to każdego wystroju pomieszczenia. To musi być specyficzny retro klimat, w którym takie siedzenie będzie wyglądało „naturalnie” i dopełniało całe wnętrze.

3 Comments Posted

  1. Jestem na etapie meblowania domu, szukam na aukcjach internetowych foteli, szezlongów i sof. Niezłe perełki można znaleźć na decobazar, olxie i allegro.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.