wąż do bębna kablowego

Bęben kablowy o napędzie sprężynowym – nowoczesna zwijarka przewodów

Nieustanny rozwój technologii dąży do coraz większej redukcji kosztów związanych z obsługą maszyn i urządzeń. Taki trend dociera również do branż przemysłowych, które prześcigają się w produkcji coraz to nowszych sprzętów i narzędzi, zdolnych do wykorzystywania bardziej ekonomicznych sposobów zasilania i działania. 

Bęben kablowy z napędem sprężynowym stał się alternatywą dla standardowych modeli silnikowych i zdobywa coraz większą popularność. Urządzenie może pracować w układzie pionowym i poziomym, dzięki czemu idealnie współpracuje z ruchomymi odbiornikami, dźwigami i układarkami. Zwarta i trwała konstrukcja pozwala nawijać oraz rozwijać kable, węże elastyczne i liny z wyjątkową precyzją. Sprężynowy bęben kablowy działa na zasadzie specjalnych sprężyn płytkowych, dlatego jego eksploatacja jest o wiele tańsza niż w przypadku bębna silnikowego. Takie rozwiązanie przekłada się na łatwą obsługę urządzenia. Ponad to sprężyny płytkowe wyróżniają się bardzo długą żywotnością.

Nowoczesny bęben sprężynowy wykonywany jest z wytrzymałych materiałów. Podczas produkcji tarcz obrzeżnikowych wykorzystuje się odpowiednio wygiętą blachę ocynkowaną. Korpus nawojowy dodatkowo pokrywany jest specjalną warstwą poliestru, która zapewnia ochronę przed korozją. Do stworzenia solidnej nasady mocującej wykorzystywana jest stal ocynkowana. Bęben kablowy z napędem sprężynowym bardzo często stosowany jest przy przesyłaniu prądów siłowych. Dlatego złącza obrotowe dostosowuje się do napięcia znamionowego rzędu 400/500 V, a pierścienie do natężenia poziomu 200 A. Urządzenie projektuje się w taki sposób, aby odznaczało się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Nowoczesne bębny posiadają klasę ochrony IP65 lub IP55.

Bęben kablowy doczekał się wielu modyfikacji, jednak sprężynowa odmiana najszybciej zyskała zainteresowanie wśród przedsiębiorstw z różnych gałęzi przemysłu. Wynika to nie tylko z jej szerszego zastosowania i szybkiej instalacji, ale przede wszystkim z niskich kosztów eksploatacji. Stosowanie nowoczesnych urządzeń pozwala firmom zaoszczędzić cenne środki. Modernizacja maszyn i urządzeń zawsze przynosi długofalowe zyski.

Więcej na temat wyższości napędu sprężynowego nad spalinowym w bębnach kablowych znajdziesz tutaj:

http://www.dom-bud.com.pl/2016/07/13/beben-kablowy-wyzszosc-napedu-sprezynowego/

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*