Cząstka DNA

Genetico – laboratorium dbające o dobre opinie

  Badania genetyczne w kierunku poważnych chorób, czy ustalanie ojcostwa to sprawy, które są niezwykle emocjonalne i ważne. To właśnie dlatego powinniśmy powierzyć wykonanie testów DNA osobom, które znają się na rzeczy i wykonują swój zawód z pasją. Dodatkowo przy wyborze placówki badawczej powinniśmy zwracać uwagę na certyfikaty i akredytacje, które są wisienką na torcie, jeśli chodzi o potwierdzenie kompetencji. Genetico z siedzibą w Bydgoszczy to laboratorium prowadzone przez osoby z pasją, które od wielu lat dbają o nieposzlakowane opinie.

Dzięki postępowi w nauce – dziś mamy możliwość zdecydowanie bardziej rozbudowanej diagnostyki medycznej, która została poszerzona o badania genetyczne. W przeciwieństwie do standardowych testów serologicznych, badania genetyczne są zdecydowanie bardziej dokładne i dają znacznie bardziej pewne wyniki. Dzięki badaniom DNA mamy także możliwość rozstrzygnięcia wielu rodzinnych sporów tj. sprawy spadkowe, czy ustalenie spornego ojcostwa. Są to kwestie dość delikatne, dlatego przy wyborze laboratorium dobrze jest poszukać pozytywnych opinii na jego temat.  Dobre opinie nie biorą się z niczego. Profesjonalna obsługa klienta, odpowiednie podejście do problemu, z którym zmaga się pacjent to tylko nieliczne aspekty, które są niezbędne do wyrażenia pozytywnej opinii.

Na dobre zdanie trzeba sobie zapracować także wiedzą i doświadczeniem. Na rynku pojawia się dziś wiele firm, które oferują badania genetyczne. Konkurencja jest bardzo ważna, ponieważ sprawia, ze poszczególne placówki stale poszerzają swoją wiedzę, aby wyprzedzić swoich przeciwników. Jednak Ty niekoniecznie musisz być „królikiem doświadczalnym”, który przeciera ścieżki nowej firmy, która dopiero eksperymentuje na rynku. Należy brać pod uwagę liczbę badań wykonanym przez firmę, czas bycia na rynku oraz umiejętności, jakie zdobyła w swojej dziedzinie. Te umiejętności znajdują powiedzenie w różnorodnych certyfikatach, akredytacjach. Akredytacja – czyli zdobycie globalnego certyfikatu rzetelności podejmowanych badań – jest symbolem prestiżu dla każdego laboratorium, które ją posiada. Norma ISO/IEC 17025 jest przeznaczona do stosowania przez laboratoria, które poprzez wdrożenie systemu zarządzania jakością potwierdzają kompetencje świadczonych przez siebie usług badawczych.   Oprócz akredytacji nadawanej przez PCA, prestiż placówki zwiększa także udział w tzw. badaniach biegłości organizowanych przez renomowane organizacje zagraniczne tj. GEDNAP (Niemcy). Certyfikat GEDNAP przyznawany jest przez Zrzeszone Niemieckie Instytuty: Kryminalistyki i Medycyny Sądowej i stanowi potwierdzenie najwyższej jakości wykonywanych ekspertyz kryminalistycznych. Genetico posiada oba te certyfikaty. Niewątpliwie wieloletnie doświadczenie, mnogość wykonanych badań oraz udział w wielu szkoleniach to coś, co sprawiło że firma zapracowała sobie na pozytywne opinie.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.