Awaria windy

Przyczyny awarii windy

Mieszkasz w budynku, w którym jest winda? Może często bywasz w miejscach, gdzie jest dźwig i korzystasz z niego? Zdarzyło Ci się kiedyś w windzie utknąć?

Złośliwość rzeczy martwych można by rzec. Niestety, winda to tylko jeden z technicznych wynalazków i zdarza się, że pojawia się awaria. To bardzo frustrujące szczególnie, kiedy mieszkamy albo pracujemy na wysokim piętrze i wejście na nie jest po prostu bardzo męczące.

Najczęstszą przyczyną niedziałającej windy jest awaria zasilania w całym budynku. Bez prądu winda nie ruszy, niestety. Inną przyczyną może być niedziałająca fotokomórka drzwi. Często dzieje się tak, że ktoś zupełnie dla żartu zaklei ją taśmą lub gumą do żucia. Inną przyczyną niedziałającej windy mogą być niesprawne drzwi lub przeszkoda, która uniemożliwia ich całkowite zamknięcie. Jeżeli winda nie chce ruszyć warto upewnić się, że nic nie tkwi w drzwiach i progu drzwiowym. Awaria może wynikać także w błędu komputera. Ten natomiast może powstać kiedy w windzie skaczemy lub przyciskamy kilka lub wszystkie przyciski jednocześnie. Wśród popularnych przyczyn awarii są także dewastacje, kradzieże elementów dźwigu oraz nieprawidłowe eksploatowanie.

W każdej kabinie znajduje się numer serwisu, który zajmuje się naprawami i serwisem danego dźwigu dlatego w razie konieczności należy poinformować odpowiednią firmę.

Serwis wind i dźwigów

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*