nauka angielskiego dla dzieci

Z angielskim od najmłodszych lat

Nauka języków obcych jest dziś podstawą do tego, aby nie tylko zarabiać lepsze pieniądze, ale również po to, aby porozumieć się w współczesnym świecie. W szkołach państwowych poziom języka angielskiego nie zawsze jest zadowalający. Coraz więcej rodziców, którzy są świadomi trudnej sytuacji w kraju, decyduje się na rozpoczęcie przez swoje dzieci nauki angielskiego już od najmłodszych lat.

Dzieci takie nie tylko lepiej się rozwijają, ale także mają dużo łatwiejszy start w życie. Decydując się na naukę języka angielskiego warto poszukać szkoły językowej z odpowiednimi kwalifikacjami. Nauczyciele najmłodszych powinni mieć doświadczenie i odpowiednie przygotowanie pedagogiczne do pracy z dziećmi. Przede wszystkim powinni lubić dzieci. Praca nie powinna być dla nich przykrym obowiązkiem, ale pasją. Nauka najmłodszych powinna być połączeniem wiedzy i zabawy – nauka poprzez zabawę jest znacznie lepiej przyswajana. Tematyka zajęć powinna rozbudzić wyobraźnię dzieci i poszerzyć horyzonty. Podręczniki również powinny zostać zaprojektowane w sposób adekwatny do wieku dzieci w taki sposób, aby dobrze się przy tym bawiły i przy okazji – zapamiętywały obcojęzyczne zwroty i proste konstrukcje gramatyczne. Nauczyciel powinien współpracować nie tylko z dzieckiem, ale i z rodzicami, poprzez informowanie o postępach podopiecznego, o tym co sprawia trudności.

Dzieci, które uczą się angielskiego zanim jeszcze pójdą do szkoły, znacznie lepiej przyswajają ten język w szkole. Bardzo szybko stają się dwujęzyczne, zaś wiedza zostaje zapamiętana na długie lata. Daje to znacznie lepsze możliwości w przyszłości – dzieci takie stają się nastolatkami ciekawymi świata, mogą w przyszłości podróżować swobodnie i pracować na całym świecie.

1 Comment Posted

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.