Notariusz – niezbędny w wielu przypadkach

Każdy z nas korzystał, lub będzie potrzebował kiedyś skorzystać z porad notariusza. Ukazuje się przecież wiele pilnych spraw oficjalnych, których powagę jest w stanie zaręczyć tylko notariusz. Posiada on bowiem stosowne uprawnienia. Warto wiedzieć w czym może fachowo nam poradzić notariusz. Są to różnorodne poświadczenia i sporządzanie pism typu odpisy jak również przechowywanie dokumentów istotnych takich jak testamenty.

Jeżeli planujesz zakup działki to potrzebna jest usługa u notariusza. Kancelarie notarialne znajdziesz bez problemu w każdym średnim, a nawet małym mieście. W większości wypadków znajdują się one w środku danego miasta. Umiejscowione są w dużych kamienicach, a wystrój biura również oddaje ich powagę.

Notariusz - niezbędny w niektórych przypadłościach

Do odwiedzin u notariusza będziesz musiał przyszykować parę dokumentów. W przypadku sprzedaży lub darowizny działki postaraj się o odpis ze zwykłej księgi wieczystej dowody osobiste oraz numer konta bankowego. Notariusz prześledzi precyzyjnie dostarczony odpis, co umożliwi sprawny rozwój interesu pomiędzy tym który sprzedaje a tym który kupuje. Notariusz nie powinien przetrzymywać u siebie w firmie oryginalnych zaświadczeń, tylko powinien wykonać duplikaty. Dlatego dobrze jest donieść oryginalne zaświadczenia trochę wcześniej do biura notarialnego. Jeśli masz daleko od kancelarii notarialnej i nie możesz donieść dokumentów samemu, to warto to uczynić pocztą, a nawet poprzez wiadomość mailową jako skan lub zdjęcia cyfrowe.

Sama wizyta u notariusza nie zabiera dużo czasu. Polega na osobistym poświadczeniu tożsamości ludzi dokonujących transakcji i autentyczności dokumentów dotyczących przedmiotu transakcji.

Kancelaria Notarialna w Bydgoszczy
Notariusz Dorota Fabiańczyk Szajgin
85-011 Bydgoszcz
ul. Śniadeckich 4/4
Telefon: 52 349 30 76
Fax: 52 349 30 89
Mobile: 507 193 499

http://www.notariusz.fabianczyk.eu/

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.


*