Wyszczególniamy sporo powodów niepłodności.

U płci żeńskiej jest to często zespół policystycznych jajników. Do chwili obecnej nie udało się zbadać dlaczego właściwie występuje ta choroba. Na pewno jest ono sprzężone z zakłóceniami jajeczkowania, które mogą mieć postać zarówno nieregularnych krwawień, jak i całkowitego ich zaniku.

Wynika to częściowo z intensywniejszej produkcji męskich hormonów płciowych. Symptomy PCOS można generalnie pogrupować na hormonalne i fizyczne. Do fizykalnych zaliczamy nadmierne owłosienie, nadwagę zwłaszcza w dolnych partiach tułowia, a także łojotok. Dowolna zauważona anomalia jest znakiem, że należy przeprowadzić badanie. Tego typu rozpoznanie nie jest łatwe, zespół policystycznych jajników wykazuje bowiem rozmaite symptomy.

Wyróżniamy kilka przyczyn niepłodności.

Diagnostykę endokrynologiczną wykonują specjaliści, a zasadniczą czynnością jest w każdym wypadku przeprowadzenie badania USG, na którym zobaczysz torbiele na jajnikach. Wykonane badania dowodzą, że około 5 procent kobiet w wieku rozrodczym dotyka PCOS. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie. Nowoczesna przychodnia dysponuje skutecznymi metodami diagnostycznymi, które umożliwiają skuteczne leczenie.

Często jest to leczenie hormonami, czasami wystarczy przepisanie odpowiednich mikroelementów przy jednoczesnym wsparciu psychoterapeuty. Sporą wagę odgrywa także właściwa dieta oraz gimnastyka, bowiem utrata wagi odgrywa istotną funkcję w leczeniu PCOS.

Zasadniczą sprawą jest przywrócenie miesiączki, przy zastosowaniu dostępnych metod. Jeśli zmiana stylu życia, ani leczenie farmakologiczne nie dało efektu przeprowadza się indukcję owulacji.

http://www.ziebaclinic.pl/endokrynologia/zespol_policystycznych_jajnikow

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*