Ogrzewacze saunowe, nazywane również piecami elektrycznymi, możemy z całą pewnością najważniejszych akcesoriów w saunie.

Słyszałam, że określają je zazwyczaj sercem sauny. Z pewnością sauna bez ogrzewacza będzie zupełnie bezużyteczna. Jeszcze do niedawna największą popularność miały piece na drewno. Jednakże obecnie większość klientów wybiera ekonomiczne ogrzewacze. Podstawową ich zaletą jest fakt, że nie potrzebują one odprowadzania spalin. Ważnym atutem jest także jego łatwość w użytkowaniu. Ogrzewacze warto również zaopatrzyć w atrakcyjne akcesoria, takie jak np. pojemniki na zioła, albo generatory parowe.

Ogrzewacze swobodnie zamontować w każdej saunie. Warto również nadmienić o kosztach użytkowania ogrzewacza, który jest niebywale zachęcający.Piec dobieramy zawsze do pojedynczej sauny uwzględniając jej rozmiary oraz ochronę termiczną pomieszczenia w którym znajduje się sauna. Najkorzystniej jest przyjąć przelicznik, że na 1m3 bierzemy w rachubę 1 KW mocy pieca. Im rozleglejsza kubatura sauny tym większa powinna być moc ogrzewacza, żeby był w stanie skutecznie ocieplać konkretną saunę. Nowoczesne ogrzewacze mają czujniki, a oprócz tego pracują efektywnie, bezproblemowo ogrzewając każdą saunę i utrzymując stałą temperaturę na określonym poziomie przez cały pobyt w saunie.

Ogrzewacze saunowe, określane zamiennie piecami elektrycznymi, trzeba na pewno najważniejszych akcesoriów wyposażenia sauny.

Piece mają nowoczesny panel do sterowania, który pozwala na rozmieszczenie wszystkich ustawień pracy ogrzewacza na kilka godzin, np. na precyzyjne określenie temperatury. Wybór modeli pieców jest spory, dlatego rozważając jego zakup, masz możliwość wyboru dopasowanego koloru oraz materiału np. stali nierdzewnej bądź matowej. Jednak nadrzędną sprawą decydującą o zakupie ogrzewacza nie powinien być kolor, ale jego parametry. Przecież ogrzewacz ma być funkcjonalny. Istotną rolę w ogrzewaczach spełniają kamienie. Im większa ilość kamieni włożonych w środku ogrzewacza- tym wytworzy się bardziej obfita para, co przekłada się fizycznie na dłuższy czas kąpieli w saunie.

Kupując ogrzewacz należy zwrócić uwagę na jego parametry, głównie skontrolować jego podzespoły. Nie można zestawiać tańszych, ale mniej trwałych chińskich grzałek z tymi doskonałej jakości. Inwestując w dobry ogrzewacz zyskujesz niezawodność efektywnego działania, bez przestojów, czy zbędnego martwienia się płatnymi renowacjami.

http://saunatech.pl/ogrzewarze.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*