Polski przemysł stalowy chce silniej korzystać z unijnych funduszy

W tej chwili przedsiębiorstwa wytwarzające artykuły hutnicze, tak jak aluminium, nie są traktowane na wskroś równo w zestawieniu z innymi podmiotami, ubiegającymi się o subwencje.

Kontekst ma się zmienić już w nadchodzącym roku. Firmy z branży powinny zdobywać w takim razie środki na innowacje plus odkrywcze technologie. Przedtem było to niemożliwe, dlatego że przemysł stalowy korzystał z pomocy urzędowej, jako jeden z zasadniczych segmentów gospodarki państwa. O równowartościowe obchodzenie się wzywają do polskiego rządu przedstawiciele izby hutniczej. Chcą oni, ażeby temat został uwydatniony na forum wysokich organów Unii Europejskiej. Proces restrukturyzacji branży hutniczej zrealizował się parę lat temu. Brakuje zatem pieniędzy publicznych, jakie przedsiębiorstwa miały gwarantowane.

Krajowy przemysł stalowy pragnie mocniej korzystać z europejskich funduszy

W tym momencie hutnictwo, dostarczające wyroby typu stal nierdzewna, jest faktycznie gruntownie sprywatyzowane i poddane wolnorynkowym zasadom rywalizacji. Unijne regulaminy powinny w takim razie ulec dosyć szybkiej ewaluacji. Niedługo rozpocznie się następny okres budżetowy, w którym Rzeczpospolita Polska otrzyma względnie wysokie środki na postęp i konkurencyjność. Delegaci branży wyrobów stalowych mocno naciskają na polskie władze, żeby zdecydowanie sformułowały ów szkopuł organom unijnym. Pierwsze rezultaty są dostrzegalne, jednakże do całkowitej satysfakcji wciąż nieco brakuje. Pozostaje mieć niemało ufności, stanowczości oraz cierpliwości w dążeniu do końcowego zamysłu.

Image and video hosting by TinyPic

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*