Zodiak to nie tylko 12 znaków!

Popularny zodiak to popularnie używane określenie przy różnego rodzaju horoskopach, wróżbach oraz innych tego rodzaju magicznych przepowiedniach. Właściwie każdy z nas wie spod jakiego jest symbolu zodiaku a także co znaczy dany znak. {Większość|Wielu] z nas potrafi także po dacie narodzin stwierdzić, jaki znak zodiaku przypada konkretnej osobie. W rzeczywistości zodiak to nie jest całkowity wymysł. Pod tym słowem kryje się rzeczywista rzecz.

Jest to nazwa pasa na strefie niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki. Po pasie tym przemieszcza się widzialne z naszej planety Słońce, które w czasie roku dokonuje całkowitego obiegu naszej planety. Całkowity kąt został podzielony na 12 równych fragmentów, przez co otrzymano 12 powszechnie nam znanych znaków zodiaku. Jest to jednak umowna liczba, ponieważ faktycznie gwiazdozbiorów jest o jeden więcej i są one różnej wielkości. 13, nieznanym zazwyczaj symbolem, jest Wężownik. Symbol ten jest strasznie często omijany, gdyż wszyscy przeważnie znamy tylko standardowo przyjęty rozdział znaków zodiaku.

Zodiak to nie tylko 12 znaków!

Jest to jednak zaledwie zodiak europejski, który jak można się bardzo łatwo domyślić nie jest wyjątkowym zodiakiem, który funkcjonuje i jest stosowany przez społeczeństwo. Bardzo znany jest również zodiak chiński, który również rozdzielony jest na 12 symboli, które mają swoje okresy czasu nie jedynie miesięczne, ale również roczne a także cykle dwunastu dublowanych godzin doby. W zodiaku tym kolejnymi znakami są zwierzęta, które mają swoją konkretną symbolikę. W tym zodiaku jednak nie wzięto pod uwagę trzynastego znaku, który tak popularnie jest omijany w naszym, europejskim zodiaku.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*