Kot, wąż i smok, czyli horoskop chiński

Horoskop to określenie kojarzy się nam chyba wszystkim z powszechnymi dwunastoma znakami zodiaku, takim jak skorpion, rak czy ryby. Jest to oczywiście trafne skojarzenie, ponieważ tak rzeczywiście wygląda zodiak europejski. Są jednak również inne rodzaje horoskopów, o czym niestety nie każdy z nas ma świadomość. A jednym z bardzo popularnych horoskopów, poza tym „właściwym”, jest horoskop chiński.

Horoskop chiński podobnie jak ten doskonale nam znany zodiak europejski, także składa się z dwunastu znaków. W tym zodiaku jednak konkretnymi znakami są konkretne zwierzęta, których cechy charakterystyczne odpowiadają ponoć osobie, która urodziła się pod danym znakiem. Można stwierdzić, że horoskop chiński mimo posiadania identycznej liczby znaków, jest trochę bardziej rozbudowany od tego europejskiego. Horoskop chiński zbudowany jest bowiem nie jak znany nam zodiak z cykli miesięcznych, do których po przydzielane są kolejne znaki zodiaku. Posiada on także podział ze względu na rok oraz ze względu na dwanaście podwójnych godzin doby.

Kot, owca i świnia, czyli horoskop chiński

Konkretne znaki przyporządkowane są więc do konkretnych lat, które noszą znamię konkretnego znaku zodiaku. Horoskop chiński podobnie jak ten nam znany, odpowiada na wiele dręczących pytań tyczących przyszłości oraz postępowania w danych sytuacjach. Jest to swojego typu drogowskaz, który pokazuje nam ścieżkę, którą powinniśmy się kierować w naszym życiu. Jest to poradnik na najbliższe dni, który właściwie używany może sprawić, że zdobędziemy sukces w życiu zawodowym oraz osobistym.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*