Aby wyjazdy integracyjne nie przysparzały zmartwień

Dużo korporacji rezygnuje z rozmieszczania integracyjnych imprez. Powodem są problemy, które niosą one za sobą w naszej rzeczywistości. W szeregu przypadków zdarzało się, że pracownicy wypaczali sedno wyjazdu, a nadrzędnymi atrakcjami w ośrodku szkoleniowym były erotyczne igraszki i alkohol.

Luksusowy ośrodek szkoleniowy realizuje dużo funkcji. Prócz typowo edukacyjnej infrastruktury, wolno zadysponować też pozostałe atrakcje. Pośród nich są np. sale ćwiczebne, rynsztunek sportowy i wyjazdy integracyjne. Poniektóre z nich, w porozumieniu z zamawiającym, wyznaczają ponadplanowe kodeksy, które w zamiarze zapobiegają wybrykom. Bywa wręcz, że panowie i damy bawią się w różnych datach.

Żeby wyjazdy integracyjne nie mnożyły dramatów

Wyjazdy intergracyjne organizowane są w Polsce od kilkudziesięciu lat. Aczkolwiek w początkowej postaci posiadały zupełnie różny charakter niż dziś. Na zakładowe wycieczki wyjeżdżały całe rodziny z dziećmi, przeto pokusa zdrady była dużo mniejsza. Nie znaczy to naturalnie, że nie zdarzały się skandale obyczajowe. Nowoczesny ośrodek szkoleniowy stwarza o wiele więcej alternatyw spędzenia wolnego czasu. Większość odbiorców ma jednak swe nawyki, wśród których dominuje konsumowanie alkoholu i długie balangowanie.

Często wyjazdy integracyjne są długo wypatrywanym punktem w przedsiębiorstwie, który okazuje się dominującym tematem rozmów przez niemało tygodni. Duże wątpliwości mają współmałżonkowie postaci wyjeżdżających z kompanami i towarzyszkami. Nieraz dochodzi do ciętych sprzeczek między małżonkami. Kiepska renoma wyjazdów integracyjnych ma wszak swe przyczyny.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*