Ubezpieczenie mieszkania – ochrona, święty spokój, wygoda

Niepoważni sąsiedzi, wyciek z rury, wypływ wody z pralki itp. Są fakty, na które nawet najbardziej przesądne osoby nie mają najmniejszego wpływu. Właśnie z tego powodu trzeba pamiętać o ubezpieczeniu mieszkania.Ubezpieczenie mieszkania przeważnie kojarzy się z zabezpieczaniem przed zazwyczaj zagrażającymi kradzieżami. Jest to też bardzo błędne myślenie, ponieważ polisa taka gwarantuje nam zdecydowanie więcej.

Ubezpieczenie mieszkania – ochrona, święty spokój, komfort

Trzeba tutaj skierować uwagę na to, że zdecydowanie prościej odrobić stratę telewizora bądź pralki (lub nawet na jakiś czas zrezygnować z tych dóbr) niż stracić całkowicie mieszkanie, którego w prosty sposób nie uda się zastąpić. Dlatego myśląc nad tak istotną w życiu każdego dorosłego sprawą jaką jest ubezpieczenie mieszkania nie wolno nam zapominać o licznych innych zagrożeniach.

Poza ochroną naszego mieszkania na wypadek włamania, towarzystwa ubezpieczeniowe oferują nam zabezpieczenie w wypadkach takich jak: wypadki losowe (tj. wichura, walnięcie pioruna, podtopienie, huragan, powódź, opady gradu, wybuch, rozstąpienie się ziemi itp.), akcja ratownicza związana z tymi zdarzeniami (która zazwyczaj wyrządza większe szkody niż sam wypadek losowy), dewastacja.

Powinno się też wypytać agencję ubezpieczeniową czy ubezpieczenie mieszkania obejmuje zdarzenia niezależne takie jak zatopienie mieszkania itp. Oferty ubezpieczycieli są zazwyczaj mocno różnorodne i powinno się uważnie zobaczyć chociaż parę z nich aby dobrać promocję najbardziej nas zadowalającą. Naturalnie pamiętajmy, że im szersza ochrona ze strony agencji ubezpieczeniowej, im nasze mieszkanie jest szerzej zabezpieczone tym droższą składkę polisy będzie dane nam płacić.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*