Czy horoskopy w gazetach to sprawdzona informacja o czekającej nas przyszłości?

Horoskop to hasło, które z upływem czasu nabrało niewłaściwego określenia. W obecnych czasach kojarzy się ono tak źle , że teraźniejsza astrologia raczej stara unikać się tego terminu. wyręcza go hasłem : „kosmogram” albo „radiks”. Pod słowem „horoskop” wydaje się nonsensowne , wyssane z palca i nie mające szans się dokonać zapowiedz , które można ujrzeć w każdym kolorowym i nie tylko magazynie i na wielu portalach www.Horoskopy są publikowane raz w miesiącu, co tydzień, a nawet każdego dnia. Wiele os. zawierza w tego typu przesądy i sugeruje się nimi w życiu. Większość z nich nazywa to „astrologia”.

Czy popularne horoskopy w gazetach to pewna przesłanka o nadchodzącej przyszłości? 

Z reguły żaden horoskop w gazecie nie ma nic wspólnego z astrologicznym radiksem. Analizują one tylko istotę Słońca oraz 8 planet układu słonecznego. Należy powiedzieć , że więcej w tym SF niż astrologii.

Do sporządzenia profesjonalnym radiksem trzeba znać datę narodzin z uwzględnieniem godziny narodzin z precyzyjnością do 15 minut oraz miejsce narodzin. W taki sposób sporządzony horoskop uwzględnia szczegółową pozycje Słońca i szczegółowo wyliczony znak wschodzącego w momencie urodzenia . Tego typu obliczenia nie mają nic wspólnego z kosmogramem w gazecie.

Horoskopy nie uznaje się za sensowne przez współczesną naukę, podobnie jak zdecydowana większość innych sposobów profetycznych.Krytycy takich praktyk zauważają że większośćjest naumyślnie sporządzana bardzoogólniew celu wymodelowania licznych interpretacji do każdego zdania. Nie powstrzymuje to jednak miliony ”wyznawców” horoskopów. Wiele jest związanych ze znakami zodiaku. Niełatwo dać wiarę że ten sam horoskop tyczy się kilka milionów os. spod tego samego znaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*