Rozrywka, encyklopedia czy rozmowa – Strony Internetowe

Strony Internetowe są dla nas współcześnie bardzo dobrym źródłem wiedzy. Są one współczesnymi gazetami oraz przewodnikami. W sieci możemy odszukać niemalże wszystko. Czy jest to jednak pożyteczna sprawa?Internet posiada zarówno swoich obrońców jak i wrogów. Jedni sądzą, że jest to dobre narzędzie do pozyskiwania wiedzy, inni natomiast twierdzą, że jest to jedynie rzecz, która tylko otumania teraźniejsze społeczeństwo. Poglądy są różne tak jak inni są ludzie. Argumentem mówiącym za złym wpływem jaki strony internetowe mają na młodych ludzi jest spadająca liczba czytelników. Od jakiegoś czasu twierdzi się, że w naszym kraju zmniejszyła liczba czynnych czytelników. Mówi się, że coraz mniej osób czyta gazety, a coraz więcej spędza czas przed komputerem. Jest to racja, jednak sporo z nas zapomina, że zdobywanie informacji za pomocą sieci wymaga od nas dużego skupienia oraz przeglądania wielu stron internetowych. Dopiero po przeczytaniu kilku pozycji natrafiamy na coś co na prawdę nas interesuje.

Rozrywka, encyklopedia czy rozmowa - Strony Internetowe

Strony Internetowe są zróżnicowane. Jedna będzie dla nas idealnym źródłem wiedzy, inna z kolei będzie genialnym źródłem zabawy. W Internecie znajdziemy dużo ciekawych artykułów, gier oraz poradników. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie. Strona Internetowa to niewątpliwie gigantyczne ułatwienie w komunikacji jednak czy jest to pozytywne dla współczesnego czytelnictwa narzędzie?

Z jednej strony na pewno tak, na przykład względu na większą dostępność ludzi do różnego rodzaju tekstów. Z drugiej jednak jeśli zatracimy się w rozrywkowej strefie sieci możemy zapomnieć, że miał on być pomocą w rozwoju człowieka a nie miejscem jego ogłupienia…

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*